Zdenička Daňková

dankova

Škola: Vyšší odborná škola sociálně pedagogická a teologická Jabok v Praze

Sourozenci: Martin, Lukáš a Anička

Na Vesmíru od: 23. 12. 2016

Oblíbená barva: modrá, fialová

Oblíbené jídlo: rajská omáčka, ovoce, zelenina, kynuté knedlíky

Neoblíbené jídlo: krupičná kaše, mléčná polévka, žemlovka

Zaraduješ se, když: svítí sluníčko a venku je teplo; se někdo usměje, popovídání se s lidmi; když si mohu s někým zahrát žolíky, hru Ligretto nebo Osadníky z Catanu.

Co mu můžete přivést: cappuccino, hroznové víno nebo i jiné ovoce, sušenky Lotus J

Oblíbené citáty: Dobré skutky jsou články, které vytvářejí řetěz lásky. (Matka Tereza); Neboj se, jen věř! (Mk 5,36); Svěř svoji cestu Hospodinu, důvěřuj mu a on se o všechno postará. (Žl 31,5)

Dotazník

Jak ses ocitla v týmu?

Na Vesmír jezdím už hodně dlouho, ráda jsem pomáhala v kuchyni, ale nejen tam. Myšlenka do týmu mě provázela dost dlouho, i Tomáš mi ne jednou řekl, že by byl rád, kdybych šla do týmu. Ale po dokončení studia na VOŠ jsem dostala nabídku jít pracovat na Diecézním centru pro mládež v Hradci Králové, kde jsem byla 1 rok a 8 měsíců. Služba na DCM mě bavila, ale na Vesmír jsem stále ráda jezdila a myšlenka do týmu mě stále provázela. Když jsem začala uvažovat, že bych z centra odešla, ale stále jsem přemýšlela, že bych chtěla pokračovat s prací s mladými. A potom to přišlo. V říjnu v neděli, po skončení animátorského kurzu na Vesmíru mi Tomáš dal nabídku, jestli bych nechtěla jít do týmu na Vesmír (bylo to dva dny před tím, než jsem se měla rozhodnout co dál). Byla jsem trochu zaskočená, ale měla jsem velkou radost. Řekla jsem, že mu dám vědět příští týden. Po pondělním rozmýšlení jsem v úterý Pánu i Tomovi řekla své ,,Ano“. Je to pro mě velká výzva. Těším se na službu na Vesmíru, objevování jejich zákoutí a těším se na spolupráci s týmem a setkání s mladými lidmi, kteří do centra jezdí.

Co očekáváš od týmačení?

Ochota pomáhat, vzájemná spolupráce, být tu pro druhé, prohloubení vztahu s Bohem a třeba se i naučit novým věcem.

Co máš na starosti?

V týmu na Vesmíru mám na starosti praní a žehlení prádla; zalévání květin a výzdobu. Ráda se kreativně vyžívám, něco vytvářím, takže jsem jako ryba ve vodě. Když Honza potřebuje pomoci v kuchyni a tam přiložím ruku k dílu a jinak pomohu, s čím je potřeba.

Máš nějaké zážitky z Vesmíru? Jaké?

Z Vesmíru mám mnoho krásných zážitků, na které ráda vzpomínám. Nad čím vždy žasnu, co mě povzbudí a co je pro mě vždy velmi silný zážitek, je osvětlený kostel svatého Matouše např. při adoraci, mši svaté večer. Co mám ráda na Vesmíru, tak to jsou východy a západy slunce, společné modlitby, přijetí, vytváření společenství, navazování a prohlubování vztahů.

Co tě na mladých nejvíc fascinuje?

Na mladých lidech mě moc fascinuje nadšení, nápaditost, trpělivost, energie, kreativita.

Co ráda děláš ve volném čase?

Ve volném čase se ráda podívám na hezký a kvalitní film, přečtu si nějakou knížku, ráda zajdu na procházku do přírody, vařím, peču a kreativně se vyřádím.

Cestuješ ráda? Proč, kam, jak?

Ano ráda cestuji a poznávám novám místa. Nejraději navštěvuji místa v České republice, protože naše země je velmi krásná, rozmanitá, máme krásnou přírodu, památky, která stojí za to je navštívit. Moc ráda bych se také podívala do Francie, Itálie, Medžugorie, Egypt ...

Jaké zvířátko sis přála mít doma?

Doma jsem si vždy přála mít koně, ale rodiči mi ho nikdy nedovolili. L Toužila jsem mít také andulku nebo zakrslého králíka, ale nic se mi z toho nesplnilo.