Sára Pelikovská

pelikovska

Odkud pochází: Litomyšl

Škola: VOŠ Pedagogická – Speciální pedagogika

Sourozenci: Jeroným, Ráchel, Benjamin

Na Vesmíru od: říjen 2015

Oblíbená barva: červená a modrá

Oblíbené jídlo: ovesná kaše

Neoblíbené jídlo: Toho je zatím hodně, ale snažím se to eliminovat.:D

Zaraduje se, když: se na mě někdo usměje nebo obejme. Ale největší radost mám, když si na mě člověk udělá čas a stráví se mnou nějakou chvíli. Toho si velice vážím.

Co mu můžete přivést: ovoce (hlavně banány :D)

Oblíbené citáty: „VŠECHNU SVOU STAROST VLOŽTE NA NĚJ, NEBOŤ MU NA VÁS ZÁLEŽÍ.“

Dotazník

Jak ses ocitla v týmu?

Když jsem končila školu, přemýšlela jsem co dál. Nechtělo se mi ještě do stálé práce, měla jsem chuť vycestovat, jako dnes každý mladý člověk. S kamarádkami jsme začali uvažovat nad Amerikou jako au pair. Když jsem to oznámila doma, moje mamka z toho tři dny nespala a tak jsem si řekla, že to asi není nejlepší cesta. Bůh mi vnukl myšlenku jít do týmu a tak jsem se zeptala Tomáše, jestli nepotřebují na Vesmíru týmačku, že bych to zkusila. A tak jsem tady! :D

Co očekáváš od týmačení?

Očekávám, že si tu upevním vztah s Bohem a naleznu zde více přátel. Také doufám, že se naučím lépe komunikovat s lidmi a alespoň trochu zapracuji na svých nedostatcích.

Co máš na starosti?

Na starosti mám recepci, odpovědi e-mailů, vytváření akcí na internetu, květiny, praní, žehlení, úklid domu a především, jako všichni týmáci, přijímání lidí do naší rodiny, kterou tvoří oni.

Máš nějaké zážitky z Vesmíru? Jaké?

Zážitků z Vesmíru je hrozně moc. Ať už byly veselé, vtipné, duchovní nebo smutné, ráda na ně vzpomínám. Ale asi za největší zážitek považuji to, že jsem na Vesmíru našla víru v Boha a přátelství.

A takový vtipný zážitek je např. když jsme šly s kamarádkou umývat záchody. V úklidové místnosti jsem se chtěla zeptat, jakou vůni do záchodu vezmeme, dotázala jsem se: „Jakou příchuť chceš?“ Na výběr byla oceán a borovice. Ona odpověděla: „Vezmi tu brokolicovou ☺.“

Co tě na mladých nejvíc fascinuje?

Upřímnost, kreativita a citlivost.

Co ráda děláš ve volném čase?

Miluji tanec, mohla bych tančit každý den a každou sekundu. Tancuji street dance, ale i modernu a balet. Mám ráda sporty, především jezdím na in-linech a snowboardu. Také jsem si za poslední rok našla oblibu v knížkách, především v křesťanské psychologii. Vždycky se na sebe něco dozvím nebo tak lépe chápu lidi, kteří jsou jiní než já. Protože všichni jsme unikát a je dobře to respektovat a naučit se přijímat každého. V neposlední řadě, ráda koukám na filmy ☺.

Cestuješ ráda? Proč, kam, jak?

Ano, protože nikdy necestuji sama.;) Nebo mě baví poznávat přátele a sebe, jak se chováme v těžkých situacích, to utuží nejvíc přátelství. A také poznávat nové lidi a kulturu.

Jaké zvířátko sis přála mít doma?

Delfína a lva.