Petr Lukášek

petr lukasek

Škola: Fakulta stavební VUT v Brně – Vodní stavby a vodohospodářství

Sourozenci: Martina, Pepíno

Na Vesmíru od: 29. 9. 2016

Oblíbená barva: modrá

Oblíbené jídlo: svíčková, grilované maso se zeleninou

Neoblíbené jídlo: mražené filé, pokud to je vůbec filé :)

Zaraduje se, když: uvidí úsměv nebo prožije něco hlubokého – dobrý rozhovor, duchovní zážitek

Co mu můžete přivést: ovoce a zeleninu

Oblíbené citáty:

Pokud si se za to modlil, není tu žádný důvod, proč by sis s tím měl dělat starosti.

Mít rád lidi a milovat lidi, to je celé tajemství a snad jediný recept na štěstí. Kdo myslí jenom na sebe, ochudí jiné o sebe, ochudí sebe o jiné, zakrní a zahyne.

Lidé byli stvoření k tomu, aby byli milováni a věci proto, aby byly používány. Svět je v chaosu proto, že je vše naopak.

Charakter člověka se pozná podle toho, co dělá, když se nikdo nedívá.

Jestli se ti něco nelíbí, tak to změň, nejsi strom.

Dotazník

Jak ses ocitl v týmu?

Moje cesta do týmu začala už v roce 2011... Tehdy jsem byl vůbec poprvé na Vesmíru, konkrétně na PoMadridském setkání. Vesmír mě velmi oslovil a při závěrečném sdílení jsem řekl, že bych tu byl klidně ještě měsíc. Tomáš se toho chytl a řekl: „Můžeš, klidně ještě dvanáct.“ Tak si na mě pět let počkal a jsem tu, dodnes na to s Tomem vzpomínáme :). Podrobnosti moc rád sdělím osobně, každopádně první housle v tom hrál určitě Bůh, který jednal skrze lidi a rozhodování mi dost usnadnil.

Co očekáváš od týmačení?

Možnost jak být s druhými lidmi a s Bohem naplno. Poznávání nových lidí, život ve společenství, získávání dovedností a upevnění mojí víry a vztahu s Ježíšem.

Co máš na starosti?

Mám na starosti liturgii, úklid a hudbu, pokud teda nepřijede někdo, kdo si ji zrovna vezme na starost :). Snažím se také pomáhat v kuchyni, případně na recepci a všude tam, kde je potřeba.

Máš nějaké zážitky z Vesmíru? Jaké?

No jejéj, těch je hrozně moc!! Vzpomínám například na to, jak mi Žába dovezla na Vesmír celé balení čokoládové zmrzliny, jako vděk za to, že jsem ji pozval na zmrzku v Madridu. Také na moje velkopáteční večerní putování z Rychnova na Vesmír, které mi naštěstí usnadnili stejným směrem jedoucí řidiči.

Co tě na mladých nejvíc fascinuje?

Jejich akčnost, nezkažené ideály a obrovský potenciál, který se v nich skrývá.

Co rád děláš ve volném čase?

Mám rád dobrý film nebo knihu. Také se snažím sportovat a cestovat. Vše ostatní, co mě baví, jako je například povídání si s druhými lidmi nebo hraní na kytaru, je náplní mé služby na Vesmíru.

Cestuješ rád? Proč, kam, jak?

Ano! Jak říká sv. Augustýn – „Svět je jako kniha a každý, kdo necestuje, přečetl pouhou jednu stránku.“ Snažím se především poznat to, jak se žije jinde, jací tam jsou lidé a kultura. Touhu po poznávání ve mně probudilo zejména Světové setkání mládeže v Riu, kde jsem díky Bohu mohl být. Mým snem je Grand Canyon a jeho okolí v USA. Rád bych také pořádně procestoval Velkou Británii. Na dopravním prostředku nezáleží, i stopem se dá dostat daleko.

Jaké zvířátko sis přál mít doma?

Vždycky mě fascinovala obrovská akvária s hejny malých rybek, které plují stejným směrem a náhle ho všechny změní. Třeba si nějaké menší akvárko pořídíme na Vesmír :).