Maruška Jahnová

 48406456 210553439821942 4333333513005694976 n

Škola: SŠSP a S Zábřeh

Sourozenci: Josef, Martin, Václav, František, Vojtěch, Lucie, Klára

Na Vesmíru od: 1. 9. 2018

Oblíbená barva: modrá

Oblíbené jídlo: šunkafleky

Neoblíbené jídlo: houby

Zaraduje se, když: je krásný západ slunce, potěší druhé

Co jí můžete přivést: sebe sama

Oblíbené citáty: „Správně vidíme jen srdcem, co je důležité, je očím neviditelné.“

„Bůh tě nepřivedl až sem, aby tě opustil.“

Dotazník

Jak ses ocitla v týmu?

Sama se tomu stále podivuji. Myslím, že to byl dokonalý boží plán. Když jsem neudělala maturitu, ptala jsem se: „Proč? Co po mě chceš Bože? Jaká je má životní cesta? Jsem vůbec k něčemu? Jaký máš se mnou plán?“ A asi po dvou měsících, uprostřed července mi zavolala sestřenice, zda-li bych neměla zájem o týmačení na Vesmíru. V té době jsem ještě byla poměrně uzavřený člověk, navíc se mi toto rozhodnutí zdálo velmi zásadní, a tak jsem si řekla o čas na rozmyšlenou do konce týdne. Ale ani ne za hodinu jsem jí volala zpátky, že bych to zkusila. A v tomto rozhodnutí jsem pocítila nepopsatelný pokoj a poznala, že se jedná o boží vůli o cestu, kterou pro mne Pán připravil minimálně pro nastávající rok.

Co očekáváš od týmačení?

Do týmu jsem přišla jako slepý k houslím, takže moc očekávání zatím nemám, možná jen bych ráda rozvíjela svůj vztah ale i vztahy ostatních s Bohem.

Co máš na starosti?

Na starosti mám hlavně kancelář. Mimo to jsem zdravotník a s Týnkou máme společně výzdobu.

Máš nějaké zážitky z Vesmíru? Jaké?

Zážitků z Vesmíru mám spoustu, jen těžko bych vybrala jeden, který by nejvíce stál za zmínku. Každopádně, jak to těžké, tak to krásné tady člověk prožívá mnohem intenzivněji.

Co tě na mladých nejvíc fascinuje?

Asi jejich zapálení pro věc a taky to, že přes všechny možné ďábelské překážky tohoto světa se mnozí z nich snaží žít spořádaný život a útočiště hledat u Hospodina.

Co ráda děláš ve volném čase?

Jdu se projít do lesa (někdy tomu říkám rande s Bohem), kde si spořádám myšlenky, poděkuji za to dobré, co mě potkalo a svěřím Pánu své bolesti, strachy a zranění. Jinak si ráda čtu, poslouchám hudbu, kreslím, nebo něco vyrábím z korálků.

Cestuješ ráda? Proč, kam, jak?

Ano. Nejraději do Chorvatska, protože miluji moře a dlouhou dobu jsem si přála být námořníkem. Ale velmi ráda mám i hory, kvůli výhledům, tvarům, přírodě a horolezení.