13. - 15. 4. 2018

 Připravuješ se na Biřmování? Tak přijeď na tento víkend určený právě pro tebe.6. víkend pro biřmovance

 

Obdržení svátosti biřmování je znakem křesťanské dospělosti. Ale abychom mohli být ve víře dospělými, musíme nejdříve samy sebe co nejlépe znát. Tohle jsme slyšeli od sestry Doubravky, která byla jednou z organizátorů tohoto víkendu a zároveň proto byl tento víkend zaměřený na poznání sama sebe. Například, četli jsme o temperamentech, říkali jsme si dobré i špatné vlastnosti každé z nich, představovali jsme si, jak bychom se zachovali v některých životních situacích, abychom dokázali najít to nejlepší řešení.

Učili jsme se také každé ráno modlit breviář a díky tomu jsme zjistili, že celý den může být lepší, když ho začneme společně s Bohem. Skvělé na tom všem bylo také to, že jsme zde měli své přátele, vrstevníky. Díky tomu, že nás tu bylo jen kolem 30, tak jsme se mohli všichni skvěle seznámit. Například při hraní dreamgame (Vesmírné hry), u které jsme se moc nasmáli a navíc skvěle zasportovali. Jsme moc vděční, že jste pro nás tento víkend připravili, načerpali jsme zde spoustu nových znalostí, myšlenek a názorů.

Já osobně jsem na Vesmíru i po návratu domů zažívala pocit plnosti a mohu říct, že náš vztah s Bohem se zlepšil, začala jsem se více zajímat a číst, což by se pravděpodobně nestalo, kdybychom tuhle možnost neměli, děkujeme, že jste pro nás „Víkend pro biřmovance“ připravili.

Verča

 

Přihláška