28. 8. – 1. 9. 2017

sport

Foto z akce

 Po roce se znovu v posledním týdnu srpna na Vesmíru konal sportovní týden. Přesněji ve dnech 28.8. - 1.9. 2017. Vesmírnou recepcí prošlo přes 70 lidí, což bylo na sportovní týden akorát. Nebylo nás moc ani málo.

V pondělí se vše odstartovalo vydatnou večeří a následně nás čekalo všemi oblíbené seznamování. Den jsme zakončili u nedalekého kříže za Vesmírem, kde jsme prožili krátkou modlitbu. Taktéž jsme si poslechli trochu historie, protože Vesmír navštívil zakladatel Pavel Rousek.

Druhý den už byl plně naladěný na sport, takže po snídani nechyběla rozcvička a rozdělení do týmu, v kterých jsme strávili většinu sporťáku. Dopoledne jsme si zahráli volejbal a basket a zároveň jsme k tomu dělali i doplňkové sporty, což teď byly sedy-lehy a běh 4x 10m. Odpoledne nás čekal jiný blok sportů a to fotbal, dream game (hra, založena vesmírnými lidmi) a doplňkový sporty, kterými byly hod medicinbalem a skok z místa. Nejlepší sportovci v doplňkových sportech byli oceněni sladkou odměnou, takže se všichni snažili. Večer jsme strávili u filmu The Greater a následně jsme ve skupinkách vše rozebrali a pomodlili se.

Třetí den byl pro mnohé velmi náročný, protože se běžel orientační běh. Tento rok byla trasa těžší, proto nejlepší výsledky byli dost jasné a zasloužily si obrovský potlesk.

Odpoledne nás čekala mše svatá v Magdaléně, takže jsme moc sportu nestihli, ale za to jsme si udělali procházku z kopce a do kopce. Po večeři měli pro nás manželé Wawraczovy připravené svědectví o vrcholovém sportu a o jejich cestě životem, které bylo inspirativní a pro některé z nás i silné. Po celém dni jsme ještě prožili venkovní hru, která byla ukončena v Matoušovi modlitbou.

Předposlední den už jsme byli unavenější, ale i tak nás čekal celodenní výlet do Šedivin, kde jsme měli mši v malém kostelíčku a oběd v takovém skautském stylu. Cesta zpět nás zavedla kolem šesté hodiny zase na Vesmír, kde jsme byli odměněni výbornou večeří.

Večer jsme prožili klasicky, jako každý poslední večer na sporťáku, a to sdílečkou a následně večerním fotbalem holky proti holkám a kluci proti klukům. Samozřejmě jsme se po fandění a sportování ještě zklidnili a nechali všechny své starosti na adoraci v Matoušovi, která krásně uzavřela celou akci a zároveň nás posilnila do nového školního roku. (Anna Karešová)