22. – 26. 8. 2017

tt17

Pojedeš na Tanečák? Otázka, kterou jsem během CSM v Olomouci slyšel snad dvacetkrát a ještě vícekrát ji sám někomu položil. Ano jedu, rozhodnut jsem byl stejně už od loňského tanečního týdne. Ačkoliv nevěřím, že by někdo nevěděl, o co se jedná, pro jistotu vysvětlím.

Taneční týden (odtud zkratka tanečák) je ta nejlepší taneční akce, na které jsem kdy byl. Tečka, to Vám musí stačit. Tak teď vážně. Je to týden (většinou, letos to bylo „jen“ pět dnů), plný tancování (překvapivě), zábavy, kamarádů, dobrého jídla a trochy námahy. Když říkám trochy námahy, tak možná úplně neříkám pravdu, protože snažit se pochopit valčík do leva, současně ho tancovat a nepodupat partnerce nohy je opravdu fuška, na street jazzu nebo country hodině si člověk taky moc neodpočne a mažoretění dá zabrat, mohu potvrdit z vlastní zkušenosti. Letošní týden byl na téma Afriky, počasí tomu přálo, v poledne byla vedra taková, že ani v rovníkové Africe by se za ně nestyděli.

Teď k programu. Během dne byla možnost chození na workshopy, kde se učily různé styly tanců, střílelo ze vzduchovky a luků, hopsalo na podložce při stepmánii, odpočívalo při četbě pohádky (ze zhruba deseti lidí neusnuli jen dva), rozjímalo nad biblí, posilovalo tělo při workoutu, devastovalo při green‑blue (pokud chcete zjistit, co je tohle za workshop budete muset přijet, tenhle je nejlepší!) a vyrábělo. Bylo toho vážně dost a pokud jsem na něco zapomněl tak se lektorům omlouvám.

Celý týden vyvrcholil galavečerem, kde se tančilo až do aleluja (v tomto případě aleluja nastalo ve dvě hodiny ráno 😊). Galavečer začal tanečními vystoupeními připravený námi účastníky a tanečním týmem. Po nich se tancovalo, pak se tancovalo, mezitím se jedlo a pilo a zase tancovalo. Jo a zapomenul bych na dvě drobnosti. Ta první drobnost byl flashmob (tanec vymyšlený vedoucí tanečního týmu Sárou a secvičený všemi, kteří byli na TT), po kterém byl vypuštěn lampion přání – nic jsme nezapálili, vážně. Ta druhá drobnost byl obrovský třípatrový, hrozně dobrý, nádherný, krémovo-marcipánovo-těstový dort. Taneční týden měl totiž desáté narozeniny a k tomu dort prostě patří. Na téhle „maličkosti“ celý týden pracovala Kristýna Stejskalová, všechna čest. Zájemci hlaste se u ní, ona vám něco určitě ráda upeče. Pokud jsem Vás ani doteď nepřesvědčil, jaká to byla chyba, že jste nejeli a nedušujete se, že příště jedete určitě – tak vězte, že před galavečerem byla k večeři pizza.

Díky moc tanečnímu týmu, lektorům, týmákům a všem účastníkům za nádherný týden a těším se na příští rok.

Pepa Pelán

Omlouváme se, ale bohužel nejsou z technických důvodů fotky z Tanečního týdne k dispozici.