28. 12. 2016 – 1. 1. 2017

silv 2016

Tradičně jako každý rok, tak i tento se na Vesmíru konala jedna z největších akcí roku - Silvestr. Již od středy 28. prosince se sem sjíždělo mnoho lidí a během pár hodin od zahájení se nás sešla necelá stovka.

Prvním bodem, který bych chtěl vyzdvihnout z programu, bylo muzikálové představení mládežníků s názvem Gedeón. Celé představení s biblickou tématikou bylo krásně zazpívané stejně tak i instrumentálně podložené. Dále bych rád zmínil páteční misie, které jsme absolvovali tím způsobem, že jsme osobně zvali místní lidi na náš tradiční Silvestrovský koncert, který se každoročně pořádá v kostele sv. Máří Magdaleny v podání mládežníků právě z Vesmíru. S těmito misiemi jsem zatím neměl ještě zkušenosti, ale i přes to jsem si to náramně užil a věřím, že ostatní také.

A máme tu už sobotu – Silvestr, vyvrcholení celé akce. Na tento den se všichni účastníci moc těšili. V tento den, jak jsem již zmínil, se odehrál tradiční Silvestrovský koncert, který má u místních velkou oblibu. Přišlo si ho poslechnout nespočet lidí, kostel skoro pukal ve švech. Sice se toto představení připravuje pouze necelé tři dny, ale i tak hudebníci a pěvci ukázali svou profesionalitu
a posluchači si potom mohli odnést krásný kulturní zážitek.

Večer už to šlo jako po másle. Sešlo se nás dokonce přes dvě stovky. Začátek silvestrovského večera odstartovaly scénky a vtipná vystoupení dobrovolníků, které určitě stály za to, protože jsme se u toho nesmírně pobavili. Druhou částí byl program s duchovní tématikou na zamyšlení a také adorace, která pokračovala do kostela sv. Matouše, kde jsme také spálili naše prosby a vděk za celý uplynulý rok. Adorace trvala až do půlnoci, kdy se v tichosti a v rozjímání čekalo na nový rok.

Po půlnoci v ranních hodinách se to pořádně rozjelo. Počínaje ohňostrojem, velkou slavnostní hostinou, možností si zatancovat, zahrát si nějaké stolní hry atd. I přes to, že jsme byli docela unavení, tak většina účastníků slavila až do čtyř hodin do rána a někteří dokonce spát nešli vůbec.

Myslím si, že tato akce jako úplně každá, se opravdu povedla. Poznal jsem soustu nový lidí, strávil jsem příjemně čas se svými dobrými přáteli a náramně se u toho pobavil. Určitě bych tímto rád pozval i vás všechny, kteří jste ještě na Vesmíru nebyli, není se čeho bát, spíš vás potom bude mrzet, že jste toto místo ještě nenavštívili. Ale až sem alespoň jednou přijedete, budete sem jezdit skoro pořád jako já.

Marek Fišera

Foto z akce