9. – 11. 12. 2016

teen 2016

Doneslo se mi, že na Vesmír se chystá zaútočit jistý bídák, a tak jsem si dodala odvahy a vydala se můj milovaný Vesmír zachránit. Naštěstí se nás tam sjelo docela dost, a proto jsme mohli začít s plnohodnotným superhrdinským výcvikem, který vedl Spiderman a Superman a také Batman, který prý ovšem; zapadl s Batmobilem do sněhu a proto nemohl přijet.

V první řadě nás čekalo stručné seznámení se situací a taky, již méně stručné, seznámení se spolubojovníky. Poté jsme byli rozděleni do několika týmů podle kvality zápěstí, a celý program mohl začít. Utužovali jsme společenské vztahy a pokračovali jsme v tréninku, který nás všemožně zoceloval.

Druhý den dopoledne jsme vyrazili ven a snažili jsme se omráčit “ty zlé” a donést (doslova) je ukázat Spidermanovi, za což jsme dostávali body. Nutno dodat, že jsme v tom byli proklatě dobří, ovšem “ti zlí” byli zase proklatě těžcí, a když už takhle vy a váš plně dívčí tým nesete 7. zloducha, začínáte si říkat, jestli vám to za to vůbec stojí. Ale samozřejmě stálo, takže jsme pokračovali a nasbírali jsme dokonce i nějaké ty body. Zmrzlí jsme se vrátili na základnu, kde nám dali najíst a pustili nám krátký film, o kterém jsme následně vedli diskuzi. K večeru se k nám dostala zpráva, že osoba, která škodila Vesmíru, byla odchycena jistou pochybnou skupinou a že o půlnoci chystají popravu. My jsme se ji, jako správní superhrdinové, rozhodli překazit, což se nám po usilovném snažení nakonec podařilo a vzali jsme napraveného bídáka mezi sebe.

Když jsme se druhý den začali všichni rozjíždět domů, protože mise byla splněna, měla jsem z toho smíšené pocity. Byla jsem celkem smutná z toho, že už to všechno končí, ale zároveň nabitá energií z dobře prožitého víkendu. Myslím, že už jsem toho napsala dost, a dodám už jen jediné - je to v zápěstí, lidi!

Jitka Uhnavá

Foto z akce