6. - 8. 12. 2019

DSC 0244

 

V adventní době jsem se vypravila prožít krásný a pohodový víkend na Vesmíru v Orlických horách. Víkend jsme začali společnou mší svatou a večer proběhl formou různých seznamovacích her. Zakončili jsme ho společnou modlitbou. Potom byl čas na popovídání, hraní společenských her.

Ráno po vydatné snídani a duchovním občerstvení tj. ,,Slova na den“ jsme se společně vydali pokořit nejvyšší vrchol Orlických hor Velkou Deštnou. Počasí nám sice moc nepřálo, ale odměnou nám byla nová rozhledna, která byla otevřena v říjnu 2019! Skoro nic nebylo vidět, foukal silný vítr, ale i přesto to byl pro mě krásný zážitek. Ve vesnici jsme zašli na malé a zasloužené občerstvení, abychom měli další síly dojít na Vesmír. Před večeří jsme se společně zamýšleli ve skupinkách nad tématem advent. Jak ho prožívám? Mám nějaké předsevzetí? Co mi pomáhá? Dostala jsem mnoho inspirace a typů, co dělat v adventu lépe, jak ho prožít. Po teplé a výborné večeři jsme si zahrály různé hry, např. elektriku. Velmi jsme si to užili a bavilo nás to. J Jako překvapení byla oslava narozenin Jendy Barborky a jedné účastnice. Každý z nich dostal svůj nádherný dort, které upekla a ozdobila Týnka - týmačka. Úplně nám přecházel zrak. Dorty byly vynikající a moc nám chutnaly. Za celý den a nejen za něj jsme na závěr dne poděkovali při adoraci. Byl to krásný duchovní zážitek.

Víkend jsme v neděli zakončili mší svatou v kostele sv. Máří Magdalény a sdílením celého víkendu. Byla to pro mě duchovní obnova, kdy jsem se mohla zastavit, odpočinout si, načerpat a duchovně se občerstvit, zažít krásné společenství a být na krásném místě, které je pro mě druhým domovem. Vždy se tam ráda vracím. Těším se na další společný čas na Vesmíru.

Zdenička Daňková

Cetiletí

Na víkend pro cetileté jsem se přihlásil už podruhé. Tentokrát byl v adventu. Na Vesmír se nás sjelo asi dvacet. V pátek jsme začali tradičně seznamovačkami, pobavili jsme se např. při hře, kde jsme poznávali filmy. V sobotu jsme si přivstali na rorátní mši svatou ve Sv. Matouši a poté jsme se vypravili na výlet po Orlických horách. Za zmínku stojí nová rozhledna na Velké Deštné 1115 m.n.m. My jsme toho moc neviděli, byla mlha jako mléko. Cestou přes Šerlišský mlýn jsme promokli a vymrzli, Vesmír nás zachránil. Večer byla adorace – chvíle ztišení a osobní rozmluvy s Bohem. V neděli tradičně mše sv. v kostele sv. Máří Magdalény, oběd a loučení s kamarády. Poděkování patří všem týmákům a p. Tomášovi. Díky za nová přátelství, zážitky a kousek duchovna, které jsme si odvezli domů.

Kuba Kladivo

(Účastníci Cetiletých)

fotky