21. - 27. 7. 2019

A4 taneční týden 2019 

Co říct o tanečním týdnu?

Tento týden je založen na tancování různých druhů tance. Od baletu, standardu, až po hip hop, břišní tance a country. Pokud ale nechceš tančit, nevadí, je zde i spoustu jiného programu. Každý den je rozdělený na 4 bloky workshopů. V každém bloku workshopu je na výběr ze spousty druhů tanců, odpočinkových aktivit, nebo aktivit, které se tance vůbec netýkají. Začátek akce proběhl již v neděli večer. Zde nás taneční tým seznámil s tématem: ,,Cesta kolem světa“. Evžen celý týden cestoval a bral nás na spousty míst.

Další den jsme měli rozcvičku, kde jsme nacvičovali flashmob na písničku ,,My Lighthouse“. (Flashmob je nějaká nečekaná událost, co se stane na veřejném místě). Po rozcvičce jsme šli na snídani, po snídani následovalo slovo na den a scénka se státem, který právě Evžen navštívil. Ve scénce nešlo jenom o představení státu, šlo také o to, aby taneční tým nalákal co nejvíce lidí na úklid. Poté následoval první blok programu, po něm krátká přestávka a druhý blok. Po druhém bloku byl oběd, následoval polední klid. Ten jsme mohli strávit v oáze – stan, pod nímž byl koberec a spousta polštářků a šátků. Po poledním klidu následoval třetí blok workshopů a po něm mše svatá. Mše nebyla ani v kostele ani v domě. Udělali jsme si ji venku na trávníku a tak jsme vytvořili krásnou atmosféru. Poté již následovala jen večeře, modlitba a volný program.

Další den proběhl opět v klidu, bez ,,stresíku”, s lehkou únavou ale ta se dala přehlédnout. A ve středu to přišlo, nejkrizovější den - bolest svalů, únava a lehká tréma z odpoledne. Ráno proběhlo v klidu - rozcvička, první workshop a pak přišla poslední zkouška na flashmob, druhý workshop, nácvik na liturgický tanec, oběd a třetí workshop. Když skončil, nasedli jsme do auta a zamířili na mši. Po zahájení mše liturgickým tancem, ve kterém jsem účinkovala, mě opustil všechen stres a já si mohla v klidu užít zbytek mše i flashmob, který se konal před kostelem sv. Magdalény.

Další den proběhl opět v klidu. Bylo zde spoustu programu na vydechnutí: relaxace, debata o tanci takovém, ale pro zájemce a málo vyčerpané lidi tu bylo i tancování.

V Pátek bylo dopoledne jako každé jiné, ale odpoledne změnilo všechno. Byl to poslední večer, který jsme strávili společně a tak jsme celé odpoledne připravovali taneční scénky. Ne vždy to bylo lehké, ale nakonec jsme to všichni zvládli. Každá scénka byla něčím originální, něčím výjimečná, jedinečná. Ale všechny dohromady tvořili celek. Po scénkách následoval již samotný galavečer. Měli jsme půlhodiny na to, abychom se všichni převlékli a upravili (což samozřejmě holkám nestačilo). O půlnoci bylo na parkovišti super překvapení, nejdříve tancoval jeden z párů, co měl s námi pár workshopů, poté zatancovali kluci břišní tance a pak tancoval opět náš profi pár. Po půlnočním překvapení jsme se všichni opět vrátili do jídelny a pokračovali v tanci.

Další den jsme se všichni probudili sice rozlámaný, ale nabytý pozitivní energií.

Tuto akci bych vám doporučila, ať už jste po tanečních nebo ne, ať už vás baví tanec nebo ne. Tohle je týden kdy se tančí pro Boha né na přesnost, nebo kvůli soutěži.

Jitka Kučerová (účastnice Tanečního týdne 2019)